• UAUA
    • EN EN

WEB DEV & SEO

  • Головна
  • Портфоліо
  • Послуги
    • Розробка сайту
    • SEO
    • UI/UX Дизайн
    • Реклама
  • Відгуки
  • Контакти
  • Про нас
  • Блог
  • UAUA
    • EN EN
  • Home
  • Блог
  • Новини в ІТ
  • Просування на Youtube | 9 основних міфів.
Admin
Вівторок, 24 Листопада 2020 / Published in Новини в ІТ

Просування на Youtube | 9 основних міфів.

YouTube – ресурс №2 по відвідуваності в світі. За даними  Similarweb , у YouTube понад 34 мільярдів візитів в місяць. А те, що популярно, як правило, обростає великою кількістю міфів. Вони можуть заважати правильному просуванню на YouTube. 

Розберемо основні міфи і дамо кілька рекомендацій. 

Міф 1. Головне – перегляди і підписники 

Раніше це були єдині, зараз – очевидні, але не найважливіші показники ефективності YouTube-просування. Звичайно, кількість підписників впливає на число переглядів, а з їх зростанням можна заробити більше на своєму блозі. Але цей зв’язок непрямий. 

Так дослідження Backlinko  показало , що між підписниками каналу і рейтингом відео (в пошуку по YouTube) є кореляція, але помірна. Це означає, що навіть початківці блогери можуть конкурувати за глядачів з мільйонниками. 

9 міфів про просування на YouTube

Хоча перегляди сильніше впливають на ранжування (підтверджується і Backlinko, і звітом  Briggsby ), набагато важливіше інша метрика – час перегляду . YouTube ще в далекому 2012 році  писав , що це головний фактор. 

Час перегляду впливає не тільки на пошукове просування, а й на гроші: чим довше дивляться ролик, тим частіше там показується реклама. Два перегляду по годині вигідніше, ніж десять – по 5 хвилин. Хоча кількість переглядів і час перегляду часто корелюють один з одним. 

9 міфів про просування на YouTube

Міф 2. Без накруток – ніяк 

По-перше, YouTube  забороняє  спам, обман і шахрайство, яке включає штучне збільшення переглядів, лайків, коментарів. Накручені показники не враховуються (наприклад, при ранжуванні або підключенні до партнерської програми). І такі дії можуть спричинити видалення контенту і блокування облікового запису. 

Навіть якщо алгоритми не помітять накрутки, пильний глядач або конкурент може поскаржитися вручну (наприклад, через «Спам і шахрайство → недійсний трафік»). 

По-друге, накрутки будь-яких показників абсолютно безглузді, якщо подумати з точки зору користі і здорового глузду. Адже підписник-бот не купить продукт, не клацне на рекламу, не поширить відео в соцмережах. Накручені перегляди не допоможуть залучити лояльну аудиторію, а фальшиві коментарі не викличуть цікаву дискусію. 

Міф 3. Для успіху потрібно багато роликів 

Якщо кількість підписників хоча б трохи пов’язана з рейтингом відео і перевагою в пошуку, то число роликів – навряд чи. Дослідження  Briggsby  не показало явного впливу кількості відео на ранжування, хоча цей показник корелює з підписниками. 

9 міфів про просування на YouTube
9 міфів про просування на YouTube

Виходить, щоб вийти на монетизацію і почати заробляти, не обов’язково знімати і викладати на канал сотні роликів. 

Міф 4. Довгі відео не дивляться 

З одного боку, є велике дослідження Wistia, яке  показує  максимальну залученість у роликів до 2 хвилин. У довідці YouTube теж  вказано , що глядачі частіше переривають перегляд протягом перших 15 секунд перегляду. (Більшість форматів відеореклами на YouTube також мають обмеження в 15 секунд).

З іншого боку, є дослідження  Backlinko  і  Briggsby . Перше говорить про те, що середня тривалість роликів в топі пошуку на YouTube – 15 хвилин. Друге показало: ролики довше 4,5 хвилин ефективніші в плані часу перегляду, а 10-15-хвилинні відео краще лайкають. А ось короткі відео (до 2 хвилин) частіше дизлайкають. 

9 міфів про просування на YouTube
9 міфів про просування на YouTube

Але, мабуть, тут немає особливого протиріччя. Ролики до двох хвилин гарні для рекламних цілей і залучення уваги в стрічці соцмереж. А розраховувати на час перегляду, ранжування і лайки / коменти на YouTube можна тільки з відео подовше. 

Є багато прикладів, коли люди із задоволенням дивляться 1-2 годинні відео: досить згадати інтерв’ю Дудя або Шихман, новинні випуски Варламова. 

Міф 5. Головне – користь, зробити відео можна як завгодно 

Раніше можна було особливо не турбуватися про якість картинки і звуку. 

У 2005 році нативна реклама виглядала так: 

А в 2007 році найпопулярнішим роликом став: 

Зараз глядачі «розпестилися»: звикли до того, що роблять професійні блогери, в тому числі екс-телевізійники. 

YouTube теж, скоріше, віддасть перевагу якісному контенту: той напевно покаже кращі результати за часом перегляду, утриманню, залученості. Дослідження Backlinko, наприклад,  повідомляє , що HD-відео домінують в результатах пошуку. Так що навряд чи можна розраховувати на успіх, якщо знімати і монтувати як попало. 

Хороша новина в тому, що круті відео можна робити навіть на звичайні смартфони: необов’язково купувати дороге обладнання і наймати фахівців з телевізійним бекграундом. 

Міф 6. Контент – король 

Так, якісна картинка і звук важливі, але навіть найкращий відеоролик не дасть потрібного результату, якщо його не подивляться. Оптимізація і просування відео – інструменти тієї самої дистрибуції, без якої не можна уявити  контент-маркетинг . 

Звичайно, YouTube часто сам дає багато природного трафіку (пошук, тренди, рекомендації), але його алгоритмам не завадить допомога з боку блогера / маркетолога. Тому краще використовувати всі способи: 

  • Оптимізувати назву, опис і теги по ключовим словам . 
  • «Сіяти» відео в соцмережах і тематичних майданчиках (наприклад, на форумах і в сервісах питань-відповідей). 
  • Проводити розіграші, де від учасників вимагається поставити лайк, залишити коментар або зробити репост відео.
  • Співпрацювати з блогерами: домовлятися про взаємний піар, купувати рекламні інтеграції. 
  • Запускати просування YouTube-каналу в Google Ads. 

Міф 7. Чим більше ключів і тегів, тим краще 

На початку шляху в SEO може здатися, що оптимізувати просто: треба лише всюди вписувати якомога більше ключових слів (популярних пошукових запитів). Але назви, описи та значки, які не відповідають змісту відео, а також надмірна кількість тегів – теж  відносяться  до спаму, обману, шахрайства. 

Вищезазначені дослідження (Briggsby, Backlinko) це підтверджують: захоплюватися великою кількістю ключових слів не варто, та й взагалі вони несильно впливають на рейтинги відео в пошуку. 

Міф 8. Якщо блогери, то тільки топові 

Так може міркувати великий бренд з широкою цільовою аудиторією: у нього багато грошей, натомість йому потрібно багато охоплення, а продажі не так важливі. Але маленькому проекту – блогеру або бізнесу – краще вибрати інший варіант. Наприклад, звернутися до мікроінфлюенсерів: лідерів думок до 100 000 підписників. 

По-перше, у невеликих акаунтів краще співвідношення між охопленням і залученістю (дані  Markerly ). По-друге, більше розміщень – менше ризиків, що реклама, раптом, не «зайде». По-третє, інтеграція у топового блогера може просто не мати сенсу, якщо вузька ніша і ЦА, є обмеження по географії. 

Міф 9. Відеореклама – дорого, для великих брендів 

Можна подумати, що відеореклама на YouTube – приблизно як ТВ-реклама, тобто маркетинговий канал для тих, у кого великі бюджети: IT-компанії, банки, FMCG і т. П. Насправді поріг входу такий же, як в контексті або Таргеті. І є всі необхідні інструменти, щоб ефективно витрачати бюджет: 

  • Орієнтування по інтересам (освіта, спорт та ін.), Соціально-демографічними характеристиками (стать, вік, сімейний дохід і ін.). 
  • Ремаркетінг (реклама на тих, хто вже взаємодіяв з сайтом, YouTube-відео або додатком). 
  • Покази готовим і схожим аудиторіям (look-a-like).
  • Оптимізація про переходи (наприклад, заявками на сайті). 

Коротко про головне 

Від накруток немає користі, але багато ризиків: від видалення відео до блокування каналу. Якщо поки мало підписників, переглядів, роликів, нічого страшного – алгоритми можуть ранжувати навіть канали-початківці. Набагато важливіше якісні показники, наприклад, час перегляду, утримання, залученість. А на них краще працюють довші відео, ніж короткі. Але в обох випадках потрібні хороша картинка і звук, правильна зйомка і монтаж.  

Контент – король, але йому потрібна дистрибуція. Щоб відео дійшло до глядачів, важливо оптимізувати і просувати: наприклад, через розіграші, блогерів, відеорекламу. Головне, не переборщувати з ключовими словами, не витрачати весь бюджет на єдиного «зоряного» блогера, не боятися відеорекламу – вона не страшніша, ніж таргет або контекст.

Tagged under: Варто уваги

What you can read next

Google вибув з трійки найдорожчих брендів. ТОП-10 найдорожчих брендів світу.
5 міфів про заробіток на партнерських програмах.
Бітрікс24, Google і Microsoft нададуть безкоштовний доступ до платних продуктів у зв’язку з коронавірусом.

Останні записи

  • Органічний пошук – це безкоштовні результати пошуку, які пошукова система вважає найбільш релевантними до пошукового запиту користувача ᐉ Детальніше в статті #

    Що таке органічний пошук

    Органічний пошук – це безкоштовні результати по...
  • З 16 липня всі сайти та інтерфейси програм в Україні мають бути українською мовою, — це черговий етап імплементації «мовного закону», який ухвалили у 2019 році #

    З 16 липня всі українські сайти мають бути державною мовою

    З 16 липня всі сайти та інтерфейси програм в Ук...
  • Грайливості в дизайні можна досягти, вільно експериментуючи з формою, кольором і типом, а також шляхом введення дитячих тем у свою роботу #

    Що таке грайливість у дизайні?

    Грайливості в дизайні можна досягти, вільно екс...
  • Один із ефективних способів залучити постійних клієнтів – програми лояльності ⭐ Які бувають програми лояльності ⭐ Яка вигода для вашого бізнесу #

    Програми лояльності клієнтів для інтернет-магазину

    Один із ефективних способів залучити постійних ...
  • Як вибрати ключовий колір для сайту ⭐ Що означають кольори? ⭐ Найкращі кольори для вашого бізнесу | WebDev&SEO #

    Як підібрати кольори для сайту?

    💭Як вибрати ключовий колір? -Червоний, ...

Категорії

  • SEO просування сайтів
  • Без категорії
  • Веб-дизайн
  • Новини в ІТ
  • Розробка сайтів

Ми завжди
на зв'язку!

Ми завжди на зв'язку!

Зателефонувати
DigitalOcean Referral Badge
Розробка та просування сайтів - WEB DEV & SEO
Розробка та просування сайтів
WEB DEV & SEO
TOP
  • Головна
  • Портфоліо
  • Послуги
    ▼
    • Розробка сайту
    • SEO
    • UI/UX Дизайн
    • Реклама
  • Відгуки
  • Контакти
  • Про нас
  • Блог