
Продажі будь-якого магазина починаються з формування асортименту. При цьому робота над поповненням товарів носить постійних характер і вимагає уваги як на старті, так і протягом функціонування бізнес-проекту. Тільки характер цього процесу буде змінюватися разом з розвитком компанії.
Вплив асортименту на продаж
Обсяг продажів залежить не тільки від якості продукції і рівня клієнт-сервісу, але і від асортименту інтернет-магазину.
Найбільший вплив надають :
-Цінове відповідність очікуванням цільової аудиторії
Виходити на ринок недорогого сегмента з елітними товарами безглуздо. Також не варто очікувати високих продажів, намагаючись залучити багатого покупця дешевим ширвжитком.
-Тематичне відповідність
Якщо інтернет-магазин не є гіпермаркетом, краще зосередити свою увагу на певних вузьких категоріях товарів. Завалений різнокаліберною продукцією сайт буде сприйматися як посередницький майданчик, який заробляє на перепродажі.
-Наявність суміжних товарів
Наприклад, в книжковому інтернет-магазині цілком доречно продавати канцелярію. Покупці сприймають таке розширення асортименту як турботу і далекоглядність компанії.
-Сезонність і ситуативність
Багато сегментів ринку визначають попит відповідно до особливостей пори року або майбутніми подіями. Сезонність і деякі заходи (наприклад, свята) важливо враховувати, формуючи асортимент на конкретний період. Це обов’язково позначиться на зростанні продажів.
-Мода і новинки
Як сформувати асортимент інтернет-магазину таким чином, щоб точно стимулювати продажі? Обов’язково доповнюйте його новинками ринку і модними трендами, які на слуху. Такі товари завжди цікавлять відвідувачів сайту і мотивують їх на покупку в числі перших.
-Стандартний асортимент інтернет-магазину
Часто покупці, задоволені співпрацею з інтернет-магазином, повертаються в нього знову і знову з тим же списком покупок. Вони завжди повинні знаходити на його сторінках те, що звикли купувати регулярно.
Кількість і асортимент товару в залежності від етапу розвитку бізнесу
👉1. Невелика кількість найбільш популярних товарів бізнес-ніші
Швидше за все, на старті розвитку проекту бюджету буде обмежений. Крім того, на цьому етапі немає 100% -ої впевненості в тому, що підібрані товари будуть користуватися достатнім попитом, щоб покрити витрати, забезпечити прибуток і своєчасно звільнити місце для нової партії.
Вибір основного «стартового» асортименту може бути заснований на : 🔘аналізі прямих успішних конкурентів ; 🔘вивченні цільової аудиторії; 🔘трендах і модних тенденціях бізнес-ніші.
👉2. Доопрацювання сформованого асортименту
Пошукові системи помітили сайт, цільова аудиторія отримала можливість ознайомитися з пропозицією, з’явився досвід взаємодії з покупцями. Власник вже може оцінити, які товари продаються краще, а які не цікавлять користувачів і гальмують розвиток. З урахуванням цієї інформації можна приступати до коректування асортименту інтернет-магазину.
👉3. Збільшення асортименту за рахунок додавання нових взаємопов’язаних категорій
Розширення меж бізнес-ніші можливі, коли з’являються додаткові ресурси у вигляді окупності та отримання прибутку. Тепер можна подумати про те, які додаткові групи товарів будуть цікаві цільовій аудиторії.
👉4. Визначення напрямку розвитку: вузька ніша або розширення охоплення
Розвивати бізнес шляхом формування розширеного асортименту через додавання нових категорій можна продовжувати до нескінченності, якщо це приносить вигоду.
👉5. Контроль і аналіз
Необхідно регулярно :
🔘аналізувати поведінку користувачів за допомогою сервісів web-аналітики, 🔘 відслідковувати коливання рівня продажів і прибутковості, 🔘 моніторити ціни конкурентів і поява нової продукції, 🔘 проводити невеликі опитування серед покупців.
☝️При запуску інтернет-магазину найкращим рішенням буде розпочати SEO-просування, яке допоможе швидше отримати перші продажі та підняти ваш сайт в ТОП Google.
Отримати безкоштовну консультацію по SEO просуванню ви можете за телефоном 🤳 093 93 111 43 або просто написавши в соц. мережі чи залишити заявку на сайті.