Унікальність контенту – це значуща властивість інформаційного матеріалу, що має на увазі розміщення контенту в Інтернеті один раз. Унікальність є одним з базових критеріїв, за якими пошукові системи оцінюють якість контенту.
Пошукові системи, такі як Google, рекомендують для якісного SEO-просування сайту публікувати тільки оригінальні статті і зображення до них. Зазвичай сайти з унікальним контентом ранжуються вище в пошуковій видачі, проте бувають і винятки.
Унікальний текст
Текстова складова сайту – це один з головних інструментів його SEO-оптимізації та просування. Унікальний текст і статті створюються за допомогою:
- копірайтингу – написання оригінальних текстів на певну тему;
- рерайтинга – методу, коли за основу береться готовий текст і повністю переписується.
Унікальність тексту вимірюється у відсотках і є співвідношенням обсягів запозиченого і авторського тексту. Існує загальноприйнята шкала:
95% - 100% - дуже високий рівень унікальності; 90% - 95% - високий рівень унікальності; 80% - 90% - середня унікальність; 79% і нижче - низький рівень унікальності.
Унікальні зображення
На сьогоднішній день використання зображень є одним з успішних методів просування. Вони також є додатковою цінністю статей. Картинки пожвавлюють текст, роблячи його більш читабельним і посилюючи привабливість сторінки.
Зараз Яндекс і Google можуть розрізняти зображення не тільки по атрибутам тега , а й по самій графіку. Вони цінують оригінальний контент, так як за рахунок цього можуть показувати користувачам більш різноманітні результати у видачі. Унікальні зображення дозволяють сайту брати участь в пошуку по картинках і отримувати додатковий трафік. Однак крім наявності авторських зображень потрібно розраховувати для теги Alt і Title, текст близько зображення і саму сторінку.
Ідеальний варіант – зробити фотографії (намалювати) самому або найняти штатного фотографа. Якщо ж такої можливості немає, можна знайти картинки через пошук, а потім “унікалізувати” їх за допомогою графічних редакторів.
Допоможуть такі прийоми:
- дзеркальне відображення;
- поворот на кілька градусів;
- кадрування;
- застосування різних графічних фільтрів.
Унікальний дизайн
Якщо ж ви вирішили скористатися шаблонним дизайном, щоб заощадити час і кошти, будьте готові до того, що ще кілька, а то й десятки сайтів в інтернеті мають точно такий же дизайн. Природно, такий дизайн буде не дуже добре сприйматися пошуковими системами.
Також перераховуємо ще пару мінусів використання шаблонного дизайну:
- Це може негативно позначитися на поведінкових факторах. Якщо користувачі побачать сайт з однаковим дизайном, вони можуть порахувати його вторинним, не заслуговує належної уваги і просто покинуть його.
- У більшості шаблонних сайтів складно або неможливо вносити істотні зміни в дизайн – такі як переміщення блоків, віджетів, меню та інших елементів.
- Також значним мінусом є те, що творці безкоштовних шаблонів часто вшивають в код сторінки приховані або наскрізні посилання, через які буде переливатися вага з вашого сайту на сайт творця. Також за рахунок таких посилань він отримає безліч переходів по реферального посиланням, які будуть приносити йому прибуток.
В цілому сайти з шаблонним дизайном можуть ранжуватися на рівні з сайтами, що мають унікальний дизайн, однак конкурувати за місце в ТОПі значно важче.
Якщо ви хочете досягнути серйозних результатів, важливо створити для свого веб-сайту дизайн, який буде відрізняти його від конкурентів. Якщо дизайн вашого сайту буде повністю збігатися з іншим ресурсом, то є ризик потрапити під афілювання. Також на вас може поскаржитися власник сайту-двійника. Не варто копіювати успішні рішення, навіть якщо вони вам дуже сподобалися.
Гарне зовнішнє оформлення – це унікальний дизайн. Потрібно постійно шукати нові, цікаві і незвичайні рішення UI / UX – це високо оціниться як користувачами, так і пошуковими системами.
Багато під дизайном розуміють структуру. Однак для інтернет-магазину створити абсолютно унікальну структуру буде складно. Тут краще стежити за зручністю користувачів. При створенні інтернет-магазину вибирайте шаблон з правильною структурою і наповнюйте його унікальним контентом.